הדברת תיקנים

הדברת תיקנים (ג'וקים)|Control of cockroache

הדברת מקקים

תיקנים (מקקים, ג'וקים,Cockroaches) שייכים לסדרה של חרקים בעלי גלגול חסר. ישנם כ-3500 מינים, שרובם נמצאים באזור הטרופי. עם הזמן חלקם הסתגלו לסביבת האדם ועל כן ניתן למצוא אותם בכל העולם. הם מסוכנים לבני האדם, כיוון שהם מעבירים מחלות ופוגעים בצמחים. התיקנים ניזונים מכל דבר , והם מסוגלים לחיות בביוב ולהישאר שבוע ללא מזון. בארץ נפוצים בעיקר שלושה סוגים של תיקנים: תיקן אמריקאי, תיקן גרמני ותיקן פסים.

תיקן אמריקאי – זהו תיקן בצבע חום וגודלו כ-4 ס"מ וגובהו כ-7 ס"מ. לתיקן האמריקאי יש זוג מחושים ארוכים ורגליים זיפיות. העיניים של התיקן האמריקאי מכילות כ-2000 יחידות ראייה ולכן הוא מסוגל לראות מצוין בשעות החשיכה. בנוסף הטיית הראש שלו כלפי מטה והגובה הנמוך שלו מאשר לו לעבור דרך סדקים צרים במיוחד.

תיקן גרמני – זהו ג'וק בגודל של 2-2.5 ס"מ. צבעו כתום אדום. התיקן הגרמני ניזון בעיקר מפחמימות ושאריות מזון. תיקן זה נמצא בעיקר ברהיטי עץ, מאחורי מכשירים חשמליים כמו מקרר, תנור, מתקן בר מים. הג'וק הגרמני אינו מגיע מהביוב וגם אינו עף מהחלון, הוא יכול להגיע אלינו בדרכים אחרות (מכיוון שהנקבה שמה את תיק הביצים במקומית נסתרים) על ידי קרטון שהבאנו מהחנות ובו היו ג'וקים קטנים, או על ידי הכנסת מכשיר בר מים שבו היו ג'וקים קטנים.

תיקן פסים זהו תיקן שצבעו חום בהיר ואורכו כ-1.5 ס"מ. ניתן לראות פסים חומים לרוחב על החזה של הנקבה. גופו של הזכר צר יותר מן הנקבה והכנפיים שלו בולטות מעבר לבטן. בבתים ניתן למצוא אותו במגירות, מתחת לתמונות ובספריות.

מה ניתן לעשות על מנת למנוע מהתיקנים להגיע אלינו הביתה?

# חשוב לשמור על הבית נקי.

# חשוב מאוד לפנות את הזבל מידי יום.

# יש לבצע הדברה ירוקה פעם בשנה נגד תיקנים.

# חשוב מאוד שוועד הבניין שבו אתם מתגוררים, יבצע טיפול מניעה והדברה במידת הצורך פעם בשנה נגד תיקנים.

# רצוי לא להכניס קופסאות קרטון שנראות חשודות שמביאים השליחים מהסופר או מהירקן אליכם הביתה, כיוון שעלולים להימצא בהם תיקנים קטנים (תיקן גרמני).

מה רצוי לבדוק לפני שמזמינים מדביר אליכם הביתה?

# חשוב לבדוק שלמדביר יש רישיון הדברה בתוקף.

# חשוב לבדוק שלחברת ההדברה שאותה הזמנתם יש רישיון עסק.

#יש לוודא שהמדביר שמגיע אל ביתכם מבצע הדברה בחומרים מאושרים.

# יש לשאול את המדביר איזה הכנות עליכם לעשות לפני הגעת המדביר.

# יש לבדוק עם המדביר כמה זמן אחריות אתם מקבלים על התיקנים.

חברת "העכבר והג'וק" נותנת מענה לבעיית התיקנים מכל הסוגים ומכל הצבעים. רק בחברתנו מבצעים הדברה ירוקה עם חומרים ידידותיים לסביבה. המדביר שלנו הוא בעל רישיון הדברה בתוקף. חברת ההדברה "העכבר והג'וק" בעלת רישיון עסק ומומחיות בטיפול בתיקן גרמני.

התקשרו עוד היום ותקבלו שירות אדיב, מיומן ומקצועי להדברת הבית או המשרד שלכם! "העכבר והג'וק".

דילוג לתוכן